Izrādes » Aktieru zāle » Plikpaurainā dziedone
lielā zāle Bookmark and Share

Lomās

Misters Smits: Uldis SILIŅŠ
Misis Smita: Sanita PUŠPURE
Misters Martins: Kristaps ĶESELIS
Misis Martina: Liene SEBRE
Mērija: Evija SKULTE
Kapteinis: Jurģis SPULENIEKS

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Ceturtdiena, 18.05 Plikpaurainā dziedone
Pretluga vienā daļā

Plikpaurainā dziedone

Eižens Jonesko
Režisore: Indra ROGA
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece: Anna HEINRIHSONE
Tulkojums: Indra ROGA
Gaismu mākslinieks: Jānis SNIĶERS
Producente: Linda HELVIGA
Pirmizrāde: 08.03.2017. Izrādes ilgums: 1h 20min
Burvīga vakcinācijas pote pret visu ierasto, ko redzam, pret pakļaušanos, pret vienaldzību, pret dogmām, pret atsvešināšanos, kas valodai atdod tās sākotnējo būtību – spēju nosaukt vārdā uztverto. Un atklāt no jauna “satriecošas patiesības: piemēram, ka nedēļā ir septiņas dienas”, un “grīda ir lejā, bet griesti augšā”? Faktu konstatācijas ir dvēseles vīruss, tā saglabā vien izdzīvoto.  
 
Eižens Jonesko ir rumāņu izcelsmes franču dramaturgs, kurš kļuvis par Franču akadēmijas goda locekli, pateicoties savām absurda lugām, ar kurām viņš pavēris jaunas teātra valodas izteiksmes iespējas. "Basgalvainā dziedone" tika iestudēta Parīzē Latīņu kvartālā mazā privātā teātrītī Théâtre de la Huchette, 1957. gadā, un ir tā repertuārā vēl šobaltdien. Runā, ka izrādi 60 gadu laikā noskatījušies pusotrs miljons skatītāju. Latvijas profesionālajā teātrī tas ir lugas pirmiestudējums.
Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes

Henrieta Verhoustinska. Atis Rozentāls. Ābolu ķocis. diena.lv https://www.diena.lv/raksts/kd/teatris/abolu-kocis.-totala-spele-ar-striktiem-nosacijumiem-14168273
 

08.03.2017 20:55 Terēze
Brīnešķīga izrāde. Var ļoti labi izsmieties un ir patiešām aizraujoša. Sanita Pušpure - lieliski. Liels paldies par lieliski pavadītu vakaru.
09.03.2017 09:21 Armands Kalniņš (no Twitter)
"Plikpaurainā dziedone" - lai gan stils atšķiras no ierastā, prieks, ka absurds atgriežas uz skatuves. Izcils- Spulenieks, ideāli atbilstošs
12.03.2017 10:51 Laura
Ļoti patika šī izrāde. Prieks par E. Skultes, S. Pušpures aktierspēli. Paldies režisorei par inreresanti pavadīto dienu!
13.03.2017 03:14 Pavels
Evija Skulte interesantā tēlā. Izrade savdabīga. Neparliecinošs Lienes Sebres tēlojums, nepatika.
13.03.2017 08:10 Kaspichs
VĒL NEBIJUSI PIEREDZE :D Jā, tieši pieredze, jo par izrādi vēl esmu nesaprašanā, kaut gan redzējis diezgan daudz. Grūti pateikt, kas tieši notika uz skatuves. Redzama un dzirdama bija dažādu neartikulētu skaņu, savstarpēji nesaistītu teikumu un haotisku kustību kompilācija. Lai saskatītu tajā kaut kādu jēgu, pieļauju, jābūt "īpašā stāvoklī" :D Ticu, ka šī bija MODERNĀ izrāde, kas domāta publikai, kas ir tik pārsātināta ar ikdienišķo, ka "lūk, negribat kā parasti, tad ņemiet šo". Grūti saprast, ko tieši režisors gribēja pateikt vai likt sajust. Ja nav žēl 1.5 st., esat gatavi izaicināt savu saprātu un mēģināt saprast, par ko īsti šeit runa, varat riskēt un aiziet ;-) :D
14.03.2017 12:38 Diāna
Pilnībā gribu pievienoties iepriekšējam (Kaspichs) komentāram - vēl labāk manu viedokli nespēja neviens izteikt! :) Sēdēju izrādes laikā un domāju - par ko ir šis uzvedums??? It kā pieklājīgi ģērbušies cilvēki (kas ir pluss, salīdzinot ar apkārt valdošo kailuma kultu) kaut ko, sev vien zināmu runā un pārvietojas pa skatuvi sev vien saprotamās trajektorijās. Un??? Ne sižeta, nekā cita "taustāma". Ir pat grūtības normāli citiem izstāstīt, ko tad es īsti redzēju teātrī. Varbūt, uz šo izrādi nākot, bija nepieciešams kā īpaši sagatavoties? :)
22.03.2017 16:21 Anna Sofija (no Twitter)
"Plikpaurainā dziedone" @teatris ieslēdz pilnīgi citu domāšanu.Cik aizraujoši skatīties,vērot absurdu izrādi.Aktieru ansamblis ļoti vienots!
22.03.2017 18:28 Annasofija
Kāpēc man tik ļoti patika ''Plikpaurainā dziedone'':
https://annasofiamtt.wordpress.com/2017/03/22/jauniestudejumi-nacionalaja-teatri/
06.04.2017 11:12 Sandra Briede (no Twitter)
Plikpaurainā dziedone @teatris ir īsta bauda! Sajūta, ka esmu tajā absurdā iekšā un jūtos ļoti labi. Būtu labprāt iesaistījusies!

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.