Izrādes » Jaunā zāle » Izrāde "Gals"
jaunā zāle Bookmark and Share

Lomās

Lolita: Ināra SLUCKA
Pēteris: Normunds LAIZĀNS
Reinis: Ģirts LIUZINIKS
Juris: Jānis VIMBA
Iveta: Anete SAULĪTE
Elvis: Jurijs DJAKONOVS

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Repertuārā nav izrāžu

Brīdinājumi

Līdz 14 gadu vecumam neiesakām!
IZRĀDI ATBALSTA:
Izrādes sponsori
traģikomēdija

Izrāde "Gals"

Režisors: Elmārs SEŅKOVS
Režisora asistents: Dmitrijs PETRENKO
Scenogrāfs: Reinis DZUDZILO
Kostīmu māksliniece: Krista DZUDZILO
Dramaturgi: Rasa BUGAVIČUTE, Edgars NIKLASONS
Gaismotājs: Jānis SNIĶERS
Video: Linda ĢĪBIETE
Producente: Ilona MATVEJEVA
Pirmizrāde: 10.11.2011 Izrādes ilgums: 1h 30min

Seši absolūti atšķirīgi un savstarpēji sveši aktieri ir izturējuši konkursu, lai piedalītos eksperimentālā projektā, par kuru zināms tikai tā nosaukums - "Gals". Aktieri ir iesaistījušies visa radīšanā, lai tā vai citādāk pierādītu savu vajadzību teātrī, tāpēc sadzīviskas ainas par cilvēka iekšējās pasaules galiem tie izspēlē, izliekot lomās sevi visu. Taču režisora plāns attiecībā uz projekta gala rezultātu nav tik viennozīmīgs. Izrādes mēģinājumu process tiek filmēts, neļaujot aktieriem paslēpties aiz lomu un dzeltenās preses uzliktajām maskām. Kas nu ir interesantāks - darbs, kuru aktieri rada skatuvei, vai viņi paši? Režisors rotaļājas ar šīm realitātēm - Skatuve, Aizskatuve un Dzīve, jo, galu galā, tieši savstarpējās attiecības un ikdiena ir tie lielumi, kuros slēpjas mūsu emociju esence. Tur arī rodas ārēji smieklīgas ikdienas situācijas, kas nereti sevī slēpj mūsu iekšējās pasaules galus, kurus mēs mēdzam uztvert nevajadzīgi smagi, sabiezinot krāsas. Viss taču nebūt nav tik slikti, jo katrs gals ir kaut kā jauna sākums!

 

2011./2012. gada sezonas "Spēlmaņu nakts" nominācijas:

Gada latviešu autora darba iestudējums

Gada režisors Elmārs Seņkovs

Gada jaunais skatuves mākslinieks Jurijs Djakonovs.

Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes
10.11.2011 22:36 Toms
yes, pirmaa atsauksme!

Izraade KAPITAALA!

Truukst vaardu... nomsieties var un raudaat arii gribas!

Rezhija, scenograafija, dramaturgi un, protams, aktieri izcili!

Vajag redzeet un baudiit!
10.11.2011 22:51 Armands
Ļoti labi. Cerams, ka citi aktieri neļaunosies, ka izcelšu Ināru Slucku - satriecošas lomas, īpaši - noslēgums. Režisoram jānovēl Lielās aktuves izrādi NT - iespējami drīzāk.
17.11.2011 21:13 tocom
Aizraujoši, komiski, interesanti, bet šis darbs ir, ja ne brālis, tad brālēns noteikti V.Meikšāna 7faustiem šinī pašā spēles telpā. Arī Gals runā par dzīvi tās smalkajās detaļās un aktiera profesijas ēnas pusēm. Bet tomēr V.Meikšāna norādes bija nepārprotamākas, bet tāpēc ne elementāri nojaušamas - tādēļ trāpīja spēcīgāk.
P.S. Mati visur un pat kursa darbā - tas var kļūt kaitinoši un tamdēļ var velnu padarīt pār mēru melnu, bet vai tas būtu pasaules/personas gals? Diez vai...
20.11.2011 18:25 Katrīna
Jēga jau tajā, ko katram nozīmē gals, kādam arī visur esošie mati, kādam , kas stipri būtiskāks, mēs taču katrs jūtam savādāk. Liels paldies Elmāram!
21.11.2011 15:52 inga
Manuprāt,pārāk agresīva un negāciju pilna izrāde.Žēl,ka jaunais režisors redz tādā veidā lietas un tik drūms skatījums uz pasauli.Kamdēļ neiestudēt pozitīvakas un optimistiskākas izrādes? Vai tiešām tik depresīvi un vulgāri izteiksmes līdzekļi ir viņu pašizteiksmes veids?Nožēlojami.
Izrāde ļoti nepatika!!! Un skumjākais ir tas,ka kāds vēl uzskata,ka izrāde ir komiska.Man dominante šķita-ciniskā attieksme pret līdzcilvēkiem.
22.01.2012 11:45 ieva
patika. labprāt skatītu vēlreiz.
interesanta izrādes struktūra. pēc izrādes pārdomas par to, kas no tā visa ir izdomāts un safabricējumi, bet, kas - īstenība. un pārdomas par to, kādi "gali" mūs var piemeklēt. pārdomas, smaidi un smiekli. tas lieliski. un lieliska starpainu mūziciņa.
nekad neesmu bijusi `zem jostas vietas` un atklātas seksualitātes joku cienītāja, bet te, kur vilka uz to pusi, nebija par traku, jēlu vai pārāk pārspīlēti.
kopumā - iesaku.
25.02.2012 19:11 Skatītāja
Ar aizrautību būtu skatījusies vēl un vēl etīdes! Var smieties un raudāt. Traģikomiska izrāde. Iesaku!
08.03.2012 10:12 Andris
Tie, kas ir redzējuši Graņonku Krievu drāmā tiem šī izrāde diemžēl ir garlaicīga, tas pats formāts, nekas jauns, režisoram jāodomā, ja arī nakamās tādā pašā stilā, tad jau var piepelnīties pa visiem LR teātriem, taisot mazas ainiņas, laujot aktieriem justies kā pašdarbības izrādes darboņiem.
08.03.2012 23:44 Agnese
Ļoooti laba izrāde!Smējos līdz asarām un arī aizkustināja smeldzīgajās vietās!
09.03.2012 09:16 Skatītājs
Vai varētu pateikt nosaukumu franču melodijai, kas skanēja etīdē ar vannu un trim vīriem?
14.03.2012 12:28 Sarma
Izrāde patika. Aktieru darbs tāda tuvplānā ir bauda. Cepuri nost visu aktieru spēlei. Šajā izrādē var labi redzēt, cik tas darbs ir smags. Elmāram ordenis par etīdi uz ledusgabala. Ļoti drosmīgi, bet patiesi!
19.03.2012 11:40 Lotte
Kolosāli!
19.11.2012 21:20 Dio
Atbildot Skatītāja komentāram - Carla Bruni - Quelqu'un ma dit .

Izrāde fantastiska. Bravo visiem 6 aktieriem un režisoram, - šī bija viena no retajām izrādēm, kurai noticēju līdz galam un "pa īstam".
Paldies par emociju virpuli - dusmām, sāpēm, smiekliem, asarām, varētu skatīties vēl 10 etīdes.

P.S. - vai Juriju Djakonovu nevarētu pierunāt sastrādāties ar NT biežāk? :)
12.01.2013 14:38 Ilze
LIELISKI!īpashi Ināra Slucka!paldies visiem!
21.09.2013 01:21 Teo
Izrāde praktiski bez sižeta un jēgas ar garlaicīgiem samākslotiem audiovizuāliem elementiem. Apkopotas vairākas neatkarīgas etīdes, kā rezultātā nekas sižetiski nenotiek. Vieņīgi prieks, ka aktieri centās.

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.