Izrādes » Lielā zāle » Bāskervilu leģenda
lielā zāle Bookmark and Share

Lomās

Šerloks Holmss: Egils MELBĀRDIS
Doktors Vatsons: Ainārs ANČEVSKIS
Henrijs Bāskervils: Mārcis MAŅJAKOVS
Mortimers: Juris HIRŠS
Berimors: Mārtiņš BRŪVERIS
Elīza: Zane DOMBROVSKA vai DAIGA GAISMIŅA
Stelptons: Ģirts LIUZINIKS
Berila: Dita LŪRIŅA
Misis Hadsone: Dace BONĀTE
Seldens: Raimonds CELMS

Bāskervilu muižas saime, Ļaudis Londonas stacijā, Purva rēgi: Zane AĻĻĒNA, Zane DOMBROVSKA vai Daiga GAISMIŅA, Marta GRASE, Anna KLĒVERE, Liene SEBRE, Evija SKULTE, Romāns BARGAIS, Raimonds CELMS, Kaspars DUMBURS, Kristaps ĶESELIS, Uldis NORENBERGS, Jānis SKANIS

Skotu folkloras kopa: Kaspars ANIŅŠ, Artis DROZDOVS, Kristians KAREĻINS, Normans BĀRBALS, Normunds ZĀLAMANS

Mūziķi: Andris GRUNTE, Māris JĒKABSONS, Raimonds KALNIŅŠ, Arturs KUTEPOVS, Valdis ZILVERIS

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Repertuārā nav izrāžu
mūzikls divās daļās

Bāskervilu leģenda

Valdis Zilveris, Juris Hiršs pēc Artura Konana Doila stāsta motīviem
Režisors: Edmunds FREIBERGS
Libreta autors: Juris HIRŠS
Komponists: Valdis ZILVERIS
Scenogrāfs: Aigars OZOLIŅŠ
Kostīmu māksliniece: Kristīne ABIKA
Horeogrāfs: Alberts KIVLENIEKS
Vokālais pedagogs: Andris DAŅIĻENKO
Gaismu mākslinieks: Igors KAPUSTINS
Video mākslinieks: Māris KALVE
Producents: Jānis KAIJAKS
Pirmizrāde: 14.05.2015. Izrādes ilgums: 2h 10min

Valda Zilvera un Jura Hirša mūzikls Bāskervilu leģenda tapis pēc slavenā Artura Konana Doila šausmu romāna motīviem, apspēlējot mūsu alkas pēc adrenalīna devas pavasara vitamīnu vietā. Bāskervilu leģenda ir zināma katram sevi cienošam Lielbritānijas iemītniekam, un, pateicoties Konanam Doilam arī mums – tā vēsta par suni, kas reiz tīrelī saplosījis nelieti, kurš ar varu aizvedis sev līdzi kādu meiteni. Suņa rēgs, kā šķiet, klīst pa tīreli joprojām, tikai neviens to nav redzējis. Līdz brīdim, kad pazūd un pēc tam tiek atrasts miris vēl viens no Bāskervilu dzimtas, un no Amerikas ierodas mirušā mantinieks Henrijs Bāskervils. Nesaprotamā nozieguma izmeklēšanā iesaistās neviens cits kā Šerloks Holmss un doktors Vatsons.

Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes

Daiga Mazvērsīte. Muzikālais suns uzbrūk Nacionālajā. lsm.lv http://www.lsm.lv/lv/raksts/arpus-etera/daiga-mazversite-muzikalais-suns-uzbruk-nacionalaja.a130057/

Dita Jonīte. Ar suņiem un mīlestību. kroders.lv http://www.kroders.lv/verte/650

04.05.2015 22:56 tereza
Cik gara būs izrāde?
12.05.2015 16:01 teatris
2 stundas 30 minūtes
15.05.2015 15:57 Zeta
Piedodiet, visu cieņu padarītajam darbam, bet sen izrādē nebija tā nācis miegs..., GARLAICĪGI, MINORĪGI, PARDZAMI.
15.05.2015 16:46 Dace
Fantastiska izrādē....bez komentāriem.Iesaku visiem...
16.05.2015 11:10 ....
Pirmo reizi mūžā izgāju no zāles izrādes vidū. Kaut ko tik briesmīgu neesmu redzējis. Nabaga aktieri dara ko var, librets briesmīgs, mūzika nekas paraujošs. Freibergs sevi ir izsmēlis, pēdējās izrādes ,no viņa puses ,kas man patika ir "Leo..." un "Vadonis". Triju gadu laikā nav iznācis nekas prātīgs. Liekas, ka turpmāk kādu laiku iešu tikai uz Rogas izrādē. Varbùt Freibergam laiks atgriesties pie aktieru profesijas?
16.05.2015 11:18 VIKTORS
Давно я не был в Латвийском Национальном театре.Последний раз я смотрел в нем мюзикл Р.Паулса"Сестра Керри"(реж.Г.Полищук).Утром неожиданный звонок давнишней коллеги,предложила пойти и вот вечером я уже сижу в ложе партера когда-то Русского городского театра,а после провозглашения Латвийской независимости 18 ноября 1918 года в стенах этого же зала,навсегда ставшего Латвийским Национальным театром!Чем-то удивить сейчас искушенного зрителя сложно,а вот порадовать,доставить удовольствие можно!Чем? Прежде всего замечательной игрой латышских актёров,слаженностью ансамбля,пластически точно выстроенными мизансценами режиссёром,великолепными сценографией и костюмами,заразительным вокалом и танцами,хорошей беспрерывной музыкой! Мюзикл"Легенда Баскервилей" в результате скорее апофеоз любви пылких влюблённых,а не об ужасной собаке и двух сыщиках!А иначе как объяснить выкатывание детской коляски в финале спектакля? Трудно отметить кого-нибудь особо в этом поистине слаженном коллективном творчестве!Разве что отличный вокал двух героев,но тут и композитор постарался! Одним словом молодцы все!!Я думаю,что такой,высокого профессионального уровня мюзикл,не стыдно было бы показать на Бродвее! Хочу поздравить всех участников спектакля"Легенда Баскервилей" с премьерой,с большим творческим достижением и пожелать долголетия постановке,дальнейших творческих успехов и удач в театральной деятельности всего коллектива!!
16.05.2015.
Рига. Виктор Мишин.
18.05.2015 10:07 Zane Jakobsone (no Twitter)
Paldies par brīnišķīgi muzikālu abonementu sezonas noslēgumu @teatris "Bāskervilu leģenda". Lielisks mūzikls.
18.05.2015 10:07 Larisa Naumova (no Twitter)
Pēc ilgiem laikiem patiess baudījums Bāskervilu leģenda @teatris. Vērts redzēt!
18.05.2015 10:08 Una Griškeviča (no Twitter)
Trešdienas prieks - Bāskervilu leģenda @teatris - ļoti klausāms un vizuāli baudāms mūzikls, kas varētu tautai patikt! Paldies visiem!!!
18.05.2015 11:10 Tiglillija
Vislielākais un patiesākais izrādes pluss ir scenogrāfija. Paldies Aigaram Ozoliņam! Sēdēju 1.balkonā, ceru, ka arī no pārējām sēdvietām tāpat bija redzams, visas izrādes garumā baudīju tieši to- perfekti autentiska Londonas stacijas sajūta, tīreļa baisums un "tautas" līksmes ainiņa tālumā piekalnītē:)

Us vēl - prieks atkal dzirdēt Maņjakova balsi. No mazajām lomiņām atzīmēšu Seldena līniju (citādākā traktējumā, kā gaidīts pēc sižeta) un Berimoru( kuram noteikti vajadzēja ļaut vairāk būt "kadrā" )

Par pārējo - laikam jau katrai izrādei ir sava mērķauditorija, es nebiju šajā. Man pietrūka ļooti daudz kā. Bet tomēr pie objektīviem, nevis manas personīgās vilšanās, es gribētu atzīmēt sižeta lēno virzību, mūzikas gaudenumu ( publika momentā sāka plaukšķināt līdzi tām divarpus jautrajām melodijām - un ne jau tikai Gapo dēļ, nē, visi sailgojušies pēc kādas darbības) un TEKSTA trūkumu starp dziesmām - ja runātu nevis dzejā, bet saistītā valodā, cik daudz vairāk varētu parādīt skatītājiem no KonanDoila stāsta, kas šoreiz palika ārpus libreta!!! :(
19.05.2015 15:54 bitite
nu sakums tads gurdens likas un loti nacas ieklausities tekstos,tad kaut ka vieglak palika, vokals perfekts, kustibas nu pamatigi kivlenieks pastradajis, , noformejums aasketisks bet interesants, kopuma patika un pozitiva gaisotne. paldies trupai
21.05.2015 23:40 xxx
Tik naivu, šlāgerisku un primitīvu izrādi sen nebija nācies skatīties.Sezonas vājākā izrāde.
25.05.2015 21:22 matīss
Ļoti vāji teksti.Tikai pilnīgs iesācējs var tādus uzrakstīt!dita lūriņa izglābj izrādi,ja nebūtu viņas tad pilnīga katastrofa būtu!
26.05.2015 10:12 Antra (no Twitter)
@teatris Liels paldies par #Baskervilulegenda! Ļoti,ļoti patika! Lieliski - Maņjakovs, Melbārdis, Ančevskis!Jauka mūzika, video, scenogrāfija!
26.05.2015 10:14 dace
Paldies, ļoti jauks mūzikls, iesaku visiem. Atmosfēra, fons, gaismas. kolosāli.
26.05.2015 22:18 Alduha
Librets briesmīgs. Mazcenas mobilais kabatā - tagad viss man ir čikeniekā līmenī. Mūzika garlaicīga, nenotiek nekāda darbība, aktieri uz skatuves gandrīz nekustas, tāds ļoti "vecišķs" mūzikls, tantām ap 70. Ne tur detektīvs, ne šausmene, ne komēdija, ne mīlas kaisle. nekas. Derēs arī cilvēkiem ar aizturi, jo teksts tiek izdeklamēts-izdziedāts gliemeža ātrumā. Pašās beigās vēl ratiņi kādus 100 gadus jaunāki par apdziedātajiem notikumiem.
27.05.2015 09:23 Biju vakar
2. reizi mūžā devos mājās starpbrīdī. Stīvi, klišejiski, paredzami, neinteresanti, mokoši primitīvi. Zilveram un Hiršam ar paškritiku viss kārtībā - tādas nav bijis vispār....
Vienīgais aktieris izrādē - D. Lūriņa, bet viena izrādi izglābt nespēj.
Iesaku aiziet - lai redzētu, cik vispār slikta var būt teātra izrāde.
27.05.2015 12:04 Ana
Pirmo reizi mūžā aizgāju, nenoskatoties izrādi līdz galam. Līdz šim šķita, ka sliktākā izrāde, kas mūžā redzēta ir Dailes teātra "Milēdija", bet šo es vienkārši nespēju nedz skatīties, nedz klausīties. Pati par sevi mūzika bija ok, bet vārdi - tukši un pilnīgā bērnudārza līmenī. No sižeta - nekā, un pusi laika, ko pavadīju skatoties izrādi, migu ciet. Izrāde "neaizķēra" pat uz 5 minūtēm. Šis nebija izklaidējoši pat viszemākajā līmenī. Šī ir mana teātra sezonas lielākā vilšanās.
27.05.2015 14:02 Solvita
Paldies par skaisto izrādi! Viss bija izcili!
P.S. Lasot atsauksmes,daļa skatītāju uz šo izrādi ieradās pārpratuma pēc. Viņiem piemērotākas būtu Džilindžera izrādes.
28.05.2015 08:25 Vizma
Aizvadītā sezona Nacionālā lielajā zālē bija kliedzoša izgāšanās. Sākot ar pirmo sezonas izrādi " Mans nabaga tēvs" un beidzot ar šo, tik vienmuļo un žāvaino balagānu. Ja tūdaļ netiks mainīta teātra vadība, tad abonementus uz nākamo sezonu vairs neiegādāšos. Pietiks atbalstīt diletantismu un mazprasīgumu.
28.05.2015 18:50 Renāts
Valdis Zilveris - vājš komponists..........
31.05.2015 16:45 Ingrīda
Paldies! Ļoti priecājos par brīnišķīgo izrādi. Garlaicīgi nebija ne mirkli.
31.05.2015 19:41 Annasofia
Manas pārdomas par izrādi:
https://tulpe13.wordpress.com/2015/05/31/baskervilu-legenda-nacionalaja-teatri/
02.06.2015 23:12 anita
Paldies par izrādi, man ļoti patika.Bijām svētdien uz dienas izrādi, tikai žēl, ka daži aktieri nepalika līdz izrādes beigām- J.Hiršs un D.Bonāte
04.06.2015 13:58 inga
Liesls paldies! Izrāde patika tik ļoti,ka jau nobaudīju to divas reizes. Nav man 70 un ar aizturi arī neesmu:) kā daži te ir atļāvušies uzrakstī.
Šī izrāde derēs tiem, kam ir dvēsele,jūtas un sirds siltums.
Šajā izrādē ne kas nav meklējams 21gs.dzīves skrējējiem.
Paldies, ka beidzot pēc ilga pārtraukuma atradāt iespēju cien.M.Maņjakova vokālam.Paldies arī pārējiem aktieriem! Labu vasaru novēlot:)
10.06.2015 22:37 Krista
Sveiki!Gāju, jo biju ļooti noilgojusies pēc M.Maņjakova balss un vīlusies neesmu- vislabākie dziedošie aktieri, izcila scenogrāfija, acis mirkšķinoši senči utt.Laba manas teātra sezonas noslēguma izrāde:)
12.06.2015 23:41 Līga
Paldies aktieriem par ieguldīto darbu, kostīmmāksliniekiem, gaismotājiem un dekorāciju autoriem,LIELISKI!
Tomēr teksti, mūzika, kas nekur neaizķeras, piedodiet - vilšanās!
13.06.2015 12:48 Dace
Skaista izrāde. Interesants, pat aizraujošs, noformējums, video.Es saprotu, ka tas ir mūzikls, bet izrāde būtu aizraujošāka, ja aktieri tekstu izrunātu, nevis lēnām izdziedātu.
14.06.2015 18:42 Laura
Ļoti liels paldies it visiem aktieriem, režisoram un mūziķiem! Man izrāde ļoti patika, ne mirkli nejutos garlaikota. Tiešām nesaprotu tos cilvēkus, kas savās atsauksmēs pauž tik ļoti lielu kritiku.. Tas ir nepamatoti un nepelnīti. Paldies par brīnišķīgajām melodijām un aktieru skanīgo vokālu! Lieliski!
18.09.2015 10:16 Agnese
Liels paldies aktieriem un izrādes veidotājiem - izrāde bija lieliska! Visvairāk priecēja aktieru brīnišķīgie vokāli - M.Manjakovs, D.Lūriņa, Z.Dombrovska utt....
Arī visādi citādi izrāde bija ļoti baudāma - neredzēta scenogrāfija, lieliska mūzika (bŗīžam atraktīvi uzjautrinoša, brīžam aizkustinoši smeldzīga) un, protams, visa aktieru ansambļa izcilā aktierspēle.
19.09.2015 10:51 Inga
Lieliska izrāde: gaismas, dekorācijas, vokāli. Gaišs humors, noslēgums noslēgumā. Paldies izrādes veidotājiem un īstenotājiem.
01.10.2015 13:16 Anna
Paldies par izrādi! Mūzika ļoti ausij pat ļoti tīkama un nepiekrītu tiem, kuri saka - nemelodiska. Un kā vēl melodiska, dažām melodijām gribējās dungot līdzi. Aktieri lieliski, Maņjakova vokāls - bauda klausīties, tekstu visiem varēja ļoti labi saprast. Tas, ka man izrādei nebija intrigas - nu pati vien esmu vainīga, ka sižetu zinu no galvas :) Paldies visiem par atpūtu!
01.10.2015 19:52 Ziedonis
Nesaprotu,kā var aiziet no izrādes!! Ģeniāla scenogrāfija,izcili aktieri.. Man ļoti patika,iesaku visiem!
13.10.2015 21:14 šitā te
izrādi redzēju pirms mēneša.
tālāk runājot gribas iepauzēt. lai neizklausītos pēc piekasīšanās un slikta garastāvokļa. BET!. librets - slikts. skatuves kustības - nekādas, sviests. vatsons un holms tikai stāv. sēž. vairāk neko. tā gribējās lai režisors izmanto mūziku un vismaz beigās liek abiem uzdejot kādu skotu dejas soli! tomēr - scenogrāfija - super! mūzika - laba. man pat patika tā lēnā dziedāšana. aizskāra libreta autora nevīžība - Juris Hiršs izrādi pameta, nesagaidot beigas, toties kādus tekstus sev pirmajā cēlienā sarakstījis!! ļoti nekritisks mai.ta! bet tā... nekā īpaša... bet varbūt jāredz arī tādas izrādes... ak jā vēl vesels cēliens ar Lūriņas un Manjakova mīlēšanos... tāds garlaicīgs iespraudums cēliena garumā stāstā par Holmsu un Vatsonu... kas izrādās nebija galvenās lomas..
28.10.2015 14:28 Patrīcija
Lieliska izrāde!Nevienu mirkli nebija garlaicīgi.
07.11.2015 20:23 Alek
Izrādi biju šodien. Ļoti liels paldies aktieriem, režisoram un mūziķiem! Man izrāde ļoti patika.Super!!!!!
17.12.2015 09:10 Vinita
Grāmata par Baskervilu suni ir viena no tām, ko laiku pa laikam pārlasu. Tagad ir izrāda, uz kuru gribēsies aiziet vēl kādu reizi. Paldies, man ļoti patika!
17.12.2015 09:48 Es
nekas īpašs, visu laiku nāca miegs..
30.01.2016 16:34 Salnina
Izrāde garlaicīga, gaudojoša... esmu šokā, ka kaut ko tādu Nacionālais teātris var parādīt uz skatuves...
28.02.2016 11:44 Ināra
Ļoti patika. Mūzika, aktieru tēlojums un dziedājums, scenogrāfija ļoti laba. Seldena lomas tēlotājs izcili dziedāja. Izjutu tīreļa drēgnumu un baisumu. Iesaku visiem, nāciet un skatieties, garlaicīgi nebūs.
16.04.2016 21:31 Anita
Biju uz izrādi šodien, kopā ar 10-gadīgu meitu.
Mums patika abām!
Es atpūtos skatoties. Jo nav nemaz jāpiepūl ne smadzenes, un ne dvēseles stīgas. Viss maigs, plūstošs, vizuāli ļoti baudāms, un aktieru balsis skaisti nostādītas. Baudīju mīļo aktieru spēli no galvas zināmā sižetā.
Meitai patika, jo vizuāli saistoši, viegli saprotams teksts, "negriezoša" mūzika un viņai vēl nezināms stāsts.
Lemiet paši iet, vai ne.
Mēs ietu arī otro reiz. Paldies mīļie!
19.04.2016 10:42 Rēzija Eglīte (no Twitter)
Patīkams dienas iesākums @teatris izrādē "Bāskervilu leģenda". Brīnišķīgi aktieri ar burvīgām balsīm. Scenogrāfija - mākslas darbs.
22.04.2016 09:36 Kristīne
Ļoti patika. Patika arī abiem maniem pusaudžiem. Patīkami pārsteidza, ka ikviena aktiera dziedājumā varēja saprast ik vārdu. Izrāde, uz kuru var aizvest skolas bērnus(tādu ir ļoti maz)! Skaista un aizraujoša scenogrāfija!
22.01.2017 01:06 Didzis
Uz izrādi devos kā "Šerloka Homsa fans" un iepriekš mūziklus nebiju apmeklējis.
Varbūt neteikšu nekādus "uh" un "ah", bet nejutos kā velti naudu izšķiedis - visnotaļ labas emocijas.

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.