Izrādes » Lielā zāle » Bišumāte un vilkacis
lielā zāle Bookmark and Share

Lomās

Alda: Marija BĒRZIŅA
Zilgma: Daiga GAISMIŅA
Domicele: Lāsma KUGRĒNA
Agate Madaunīca: Ilze RUDOLFA vai Dace BONĀTE vai Ināra SLUCKA
Silvestrs Vāraunīks: Mārtiņš BRŪVERIS
Juris Madaunīks: Gundars GRASBERGS
Miķelis: Ivars KĻAVINSKIS
Policists Andris: Mārtiņš EGLIENS vai Romāns BARGAIS
Kazimirs Madaunīks: Mārcis MAŅJAKOVS
Viktors: Voldemārs ŠORIŅŠ
Ribaks: Uldis NORENBERGS
Zepka: Normunds LAIZĀNS
Viktors Ozoliņš un policists: Jānis ĀMANIS
Aldis: Kaspars ANIŅŠ
Jāzeps: Valdis ZILVERIS
Bēru viesi, jaunieši, mirušie: Rihards ZELEZŅEVS, Agris KRAPIVŅICKIS, Rūdolfs APSE, Mārtiņš GAILIS,
Sandija DOVGĀNE, Elizabete SKRASTIŅA
Aldis bērnībā: Jānis BURMISTRIS vai Juris GAVARS

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Piektdiena, 05.05 Bišumāte un vilkacis
Pirmdiena, 05.06 Bišumāte un vilkacis

Brīdinājumi

Izrādē smēķē!
IZRĀDI ATBALSTA:
Izrādes sponsori

Bišumāte un vilkacis

Anna Rancāne
Režisors: Valdis LŪRIŅŠ
Scenogrāfs: Oskars DREĢIS
Kostīmu māksliniece: Jurate SILAKAKTIŅA
Horeogrāfs: Alberts KIVLENIEKS
Komponists: Valdis ZiILVERIS
Gaismu mākslinieks: Oskars PAULIŅŠ
Video: Linda ĢĪBIETE
Video inženieris: Toms ZEĻĢIS
Producents: Jānis KAIJAKS
Pirmizrāde: 04.12.2016. Izrādes ilgums: 2h 30min
Stāsts par dzīvi Latgales pierobežā. Par pagātni, kura joprojām vajā. Par meliem, ikdienu un neprātīgu vēlmi pēc mīlestības. Pēc mīlestības, kas vienīgā spēj piepildīt reizēm šo sasodīti nepanesamo dzīvi. 
Šis Latgales dzejnieces Annas Rancānes darbs ieguva otro vietu Nacionālā teātra lugu konkursā 2016. gadā.
Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes

Ieva Rodiņa. Mīlestība un noziegumi pierobežā. la.lv  http://www.la.lv/milestiba-un-nozie-gumi-pierobeza/

05.12.2016 09:57 Una Griškeviča (no Twitter)
Bišumāte un vilkacis @teatris - ļoti smeldzīga un tiešām laba un redzēšanas vērta izrāde, kas liks par dauz ko padomāt...
05.12.2016 09:58 Daniels BV (no Twitter)
"Bišumāte un vilkacis" ir kā "Latgola 3", tikai ar nopietnu piesitienu @teatris Super gabals. No smiekliem līdz asarām.
05.12.2016 09:59 Signe Jantone (no Twitter)
@teatris izrādes #BisumateunVilkacis beigās tumsa zālē bij ļoti vērtīga-brīdis atgūties, noslaucīt asaras un izkrekšķināt kamolu no kakla
05.12.2016 16:49 Dana Sinkeviča (no Twitter)
Vakar @teatris A.Rancānes Bišumāti un vilkaci nenosauksi par priecīgu, vēstījums gan nodots meistarīgi.Labi,ka fināls tomēr izrādījās cerīgs
05.12.2016 20:56 Ingrīda
Patiešām izcila režija.Paldies V.Lūriņam,kas visu to panācis tik savdabīgā veidā.
06.12.2016 00:05 Ieva
A Rancānes "Bišumāte un vilkacis"- Lieliska luga, saturiski dziļa un skaista, skaudra un patiesa kā pati dzīve. Arī aktierspēle mēistarīga un no sirds- ar pilnu atdevi. Ļoti, ļoti patika! Malači! Liels paldies!!!
06.12.2016 00:47 tālis
Izcila luga! Izcila izrāde! Iesaku visiem!
06.12.2016 13:21 Gunta
Izcili, īpaši pirmā daļa. Mūsu tautas samezglotie likteņi, skaudrā pagātne un skarbā tagadne. Uz uz kādiem upuriem ir gatava viena latgaļu sieviete ... Skatījos pirmizrādi, bet vēl šodien izrāde tur savā varā, ar katru mirkli izjūtu jaunu šķautni no redzētā.
07.12.2016 20:50 Ilze Kraukle
Izrāde, kas atstāja plašu sajūtu gammu, tik precīzi režisors ir atspoguļojis Latgales pierobežu, bēres, Jaungada tukšuma sajūtu bārā.Apbrīnojami veiksmīgi mirušie tēli ienāk izrādē, nesot savu vēstījumu un aiziet tai saulē. Ļoti patiesa, sirsnīga un skaudra, brīvi plūst enerģija, jo nav mākslīgi sabūvēta izrāde. Režisors kopā ar savu komandu tik vienkārši un tik tieši spēj uzrunāt skatītāju, laikam pēc tā biju noilgojusies kā izrādes skatītāja. Paldies Jums! Elpojam!
08.12.2016 09:09 Linda
Skaudri! Emocionāli! Patiesi! Izrāde tiem, kuriem nav vienaldzīgs Latvijā notiekošais...Izrāde tiem, kuri domā, ka Latvija ir Rīga...Paldies Annai Rancānei, Valdim Lūriņam, aktieriem.
08.12.2016 15:55 Lilija
Tādas izrādes vajag vairāk, nevis tikai eksperimentus un eksperimentus... Vajag, lai skatītājam ir līdzpārdzīvojums, prieki, asaras, nevis tikai " action".
08.12.2016 19:11 Rasma
Izrāde uzrunā. Paldies! Kaut gan sēdēju tuvu (5. ložā), tā arī daudz ko nedzirdēju un vairākas nianses neuztvēru. Vai ir iespējams kaut kā tikt pie lugas izlasīšanas?
12.12.2016 23:41 Gustavs
Pirmā daļa bija diezgan spēcīga - viss pateicoties viena personāža liktenim. Viss pārējais atgādināja lubeni un visi notikumi pārlieku emocionāli sakāpināti. Grūti bija just līdzi izrādes varoņiem, jo visas problēmas bija kā no mušas zilonis. Šķita, ka galvenajiem varoņiem patika sevi žēlot un pašiem slīgt savā negatīvismā, kas zināmā mērā arī atspoguļo šī brīža latviešu esenci. Pēc izrādes palikām ar negatīvisma pēcgaršu.
30.12.2016 22:47 Anita
Pavāji dialogi, tāpēc arī neizsvērta aktieru spēle. Aldas un Solvestra mētāšanās pa skatuvi 1.daļā, lai ar kustību kā aizpildītu lomas saturu, diezgan bezjēdzīga.Veļu (Domicelas un Agates) kašķēšanās uz skatuves- bezgaumīga. Pēc šādas izrādes paliek jautājums- ko viņi ar to gribēja sacīt? Iešifrētie, bet nerealizētie motīvi ļoti jaudīgi-vēstures atbalsis tagadnē, Latgales ekonomiskās problēmas, cilvēku bezcerība un mīlestība. Žēl,ka neizdevās,jo Nacionālais teātris pēdējā laikā rāda ļoti interesantus iestudējumus.
30.12.2016 23:01 Anita
Pavāji dialogi, tāpēc arī neizsvērta aktieru spēle, piemēram, Aldas un Silvestra mētāšanās pa skatuvi 1.daļā, lai ar kustību kā aizpildītu lomas saturu, diezgan bezjēdzīga. Lieliskais Grasbergs arī neko nevar līdzēt, jo, liekas, ka vaina ir dramaturģiskajā materiālā. Veļu (Domicelas un Agates) kašķēšanās uz skatuves- bezgaumīga.Visa šī aizgājušo paaudžu pasaule likās shematiska. Pēc šādas izrādes paliek jautājums- ko viņi ar to gribēja sacīt? Žēl, jo Nacionālais teātris pēdējā laikā rāda patiešām talantīgi veidotas izrādes.
31.12.2016 17:22 Dace
Paldies par labu un nopietnu izrādi! Tā lika padomāt un pārdomāt, atcerēties arī savas dzimtas vēsturi, notikumus likteņa griežos. Uz izrādi bijām trīs paaudzes un visiem patika, kaut arī katram no mums bija savi "uzsvari" notikumu skatījumā un izpratnē. Kaut izrādes pamatdoma ir nopietna, tomēr varējām arī kārtīgi izsmieties (azartspēļu atkarīgais Laizāns, konsultants un policists Āmanis u.c.). Noteikti ieteiksim šo izrādi citiem!
02.01.2017 13:00 Daina
Daļēji piekrītu Anitai. Bet tikai daļēji - luga satura ziņā likās interesanta, gribas izlasīt, lai labāk saprastu tēlu rīcību...Alda Bērziņas tēlojumā - deklaratīvs tēls ar samākslotu darbību. Patika G.Grasbergs, D.Gaismiņa, V.Šoriņš!
15.01.2017 19:16 Ingrīda
Kaut kas līdz galam negāja kopā par laika periodu.Pirmajā cēlienā sapratu,ka darbība notiek neilgi pēc kara,bet otrajā cēlienā,kas ir it kā pēc 10 gadiem,jau attēlotas mūsdienas....Nav viengabalaina satura izklāstījuma,kaut kā saraustīts stāstījums.Kopumā skatīties varēja,bet kaut kā tomēr pietrūka..
15.01.2017 22:24 Aija
Tik tiešām grūti saprast, kas ir gribēts pateikt ar šo izrādi. Cik bezcerīgs stāvoklis Latgalē un cik degradēti cilvēki? atkal sēt kārtējo mītu, ka Latgale ir kaut kāds Dievu pamests nostūris? Jebkurā Latvijas attālākā pagastā redzēsim to pašu!
Aktieru tēlojums vājš (ar dažiem izņēmumiem), kustības - katastrofa- nepārtraukta bezjēdzīga mētēšanās pa skatuvi vai grīdas mazgāšana, lai aizstātu vājos dialogus.
Vai nu dramaturģiskais materiāls ir štampu pilns - pagātnes rēgi, partizāni, pērkamie policisti, vai bez latgaliešu valodas nevar uzburt īsto Latgali vai nu nav uztverts cien. Annas Rancānes ieslēptais dziļais vēstījums...
Vilšanās par izrādi.
16.01.2017 09:08 Inta
Ļoti laba aktierspēle un arī režija, taču lugas materiāls bija kā rosols, kurā visa bija par daudz. Ļoti laba izrāde varēja sanākt tikai par tēmu Domicellas un Agatas dzīvesstāsts, taču šajā izrādē bija ļoti daudz bezgaumības, varbūt tāpēc uz jokiem neviens nesmējās. Izrāde patiešām neuzrunāja. Žēl.
16.01.2017 10:21 v.
Izrāde ne sevišķi patika, pievienojos Anitas komentāram. Izrādes laikā nevienu reizi nebija jāsmejas-banāli joki.
16.01.2017 16:26 Solvita
Pievienojos Aijai. Šoreiz izrāde nebija baudāma. Tikai vienas vienīgas degradācijas izpausmes. Arī saturiskā ziņā kārtīgs rasols. Esmu vīlusies.
23.01.2017 14:38 Uldis Siliņš (no Twitter)
@teatris "Bišu māte un vilkacis"- bezgalīgi skaudrs stāsts par pierobežu, kas nu jau ir visa Latvija. Šeit nebija joki, tikai patiesība.
24.01.2017 11:04 Dārta
Diemžēl izrāde neattaisnoja uz sevi liktās cerības. Grūti bija uztvert darba sižetu, aktieru nekoordinētā pārvietošanās pa skatuvi raisīja šaubas, vai viņi maz zina, ko dara. Izrādē tika atainota nožēlojama dzīve, kas kopumā radīja visu iespaidu tādu drūmu. Žēl, ka tika izniekots vairāku lielisku aktieru talants tādā izrādē, kurā viņiem nebija iespējas sevi kārtīgi izpaust. Aizmugurējā rindā sēdošie smējās par visiem jēlajiem un banālajiem jokiem un man kļuva skumji, jo smieties patiesībā nebija par ko...
09.02.2017 14:48 Gunta
Izrādes doma bija saprotama tikai nezinu vai tas tā tagad ir normāli likt iekšā tos rupjos lamuvārdus eju uz teātri maksāju naudu nu negribu dzirdēt tās pupjības vajadzēja pie tā piedomāt. Arī aktieri reizēm spēlēja pārspīlēti nu varbūt tā bija režisora vaina.Nav jau pareizi visu noliegt ,bet nu šoreiz neguvu baudījumu no izrādes. Būs citreiz jāpadomā vai vērts pirk biļeti uz kādu izrādi.
09.02.2017 16:03 Māris
Lasu atsauksmes, dažādas. Manā uztverē viena no pēdējo gadu spēcīgākām izrādēm. Varbūt labāk uztverama cilvēkiem pēc pusmūža, kā man :)
Bet viss bija perfekts gan režija , gan aktieru sniegums.
Pasmaga, tas tiesa, bet tāda ir dzīve. Varbūt kādam atvērsies acis, ka tā arī cilvēki dzīvo. Pasaule nav tikai Rīga, tā cilpa tiešām velkas ap Latviju. Un to velkam mēs paši....
Paldies par izrādi visiem, kas piedalījās tās tapšanā.
10.03.2017 01:00 Lalita
Ļoti priecātos par iespēju izlasīt A. Rancānes lugu (līdzīgi kā A. Dīča lugu, kas pieejam t.mājas lapā). Tā tomēr ir konkursa laureāte :)

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.