Izrādes » Lielā zāle » Skroderdienas Silmačos
lielā zāle Bookmark and Share

Lomās

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Ceturtdiena, 16.06 Skroderdienas Silmačos
Piektdiena, 17.06 Skroderdienas Silmačos
Sestdiena, 18.06 Skroderdienas Silmačos
Svētdiena, 19.06 Skroderdienas Silmačos
Pirmdiena, 20.06 Skroderdienas Silmačos

Brīdinājumi

Izrādē smēķē!
IZRĀDI ATBALSTA:
Izrādes sponsori
izrāde 2 daļās

Skroderdienas Silmačos

Rūdolfs Blaumanis
Režisore: Indra ROGA
Scenogrāfs: Mārtiņš VILKĀRSIS
Kostīmu māksliniece: Večella VARSLAVĀNE
Muzikas un aranžējuma autors: Niks MATVEJEVS
Horeogrāfe: Inga RAUDINGA
Muzikālais vadītājs: Juris VAIVODS
Gaismu mākslinieks: Igors KAPUSTINS
Producente: Madara AIZGRĀVE
Pirmizrāde: 10.06.2010 Izrādes ilgums: 3h 30min

Jums liekas, Jāņi vēl tālu? Kad tirdzniecībā parādās biļetes uz Nacionālā teātra “Skroderdienām Silmačos”, ir skaidrs, ka Līgo vakars nav aiz kalniem.

“Skroderdienu” skatīšanās latviešiem jau sen nav tikai teātra apmeklējums, bet gatavošanās Jāņiem, ielīgojot gada īsāko nakti. Tiem pilsētniekiem, kas Jāņos Rīgu nepamet, Nacionālā teātra “Skroderdienas” ar slaveno līgošanas skatu kļūst par sava veida Jāņiem.

Pilns apraksts »

Kā ik gadu pirmsjāņu dienās – Silmaču sētā atkal ieradies Dūdars, viņam pa pēdām žīdu ģimenīte – pauninieks Ābrams ar dēlu Joski un šneideriene Zāra, bet priekšā jau gaida Bebene, Tomuļmāte un Pindacīša, un skroderdienas iet vaļā - uzbrūk bites, sprāgst krāsns, pazūd zaļā krūze un lūst sirdis! 

Nominācijas: 2009./2010. gada latviešu autora iestudējums; Indra Roga 2009./201. gada režisore; Mārtiņš Vilkārsis 2009./2010. gada scenogrāfs; Dita Lūriņa 2009./2010. gada aktrise

Īsais apraksts »
Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • atsauksmes
28.12.2010 17:30
Lai arī Skorderniedas Silmačos nepatīk pēc definīcijas, tomēr jāatzīst, ka jaunā režija bija pat ļoti baudāma. Visu cieņu Rogai.
02.04.2011 13:42
Es izaugu ar iepriekšējām Skriderdienām - ar Gaismiņas Antoniju, Ančevska un Egliena "puikām", un nebēdnības garu cauri visai izrādei. Varbūt tieši tā mazliet pietrūka - pilnīgas atslābšanas un nedomāšanas līdzi. Jaunajā iestudējumā ir ieviestas nianses, kas kutina psiholoģiju un liek pārdomāt, paskatīties uz izrādes notikumiem no pavisam citas puses. Tā jau labi un baudāmi, tomēr šī nebija tā izrāde, kur es būtu meklējusi nopietnību un pārdomu brīžus.
09.05.2011 17:27
atdodad vecos Skroderus!!!
17.06.2011 10:53
Klasika ir klasika. Bet šī klasika - Skroderdienas Silmačos - būs mūžam jauna, mūsdienīga un aktuāla. Veiksmīga režija!
Un prieks, ka lomās ir atbilstoša vecuma aktieri.
20.06.2011 08:42
Ļoti jauka izrāde! Citas nianses, cits skatījums, bet patika un radīja pārdomas.
20.06.2011 09:36 skatītāja
Fantastiskas Skroderdienas šogad, 2011.
Paldies superīgajam aktieru sastāvam un Indrai Rogai par režiju! Paldies par smaidu un jautrību visas izrādes garumā!
Iesaku ikvienam un,- ņemiet līdzi arī savus bērnus- skolniekus, garlaicīgi nebūs! Īpašs paldies aktrisei Ilzei Rūdolfai, kura spīdoši nospēlēja savu lomu un arīdzan paldies "varžu korim"! ;))
20.06.2011 10:24 Bendes meitiņa
Paldies, lieliska režisora iecere, lielisks aktieru ansamblis. Īpaši Pindacīša( Rūdolfa), Tomulīša (Liepiņa). Ne visai Slucka, bet kopumā atpūtos lieliski un tā labā sajūta, ja nu izdodas noķert Jāņu vainagu- UH?
Paldies jo lielāks, jo pēc "Skalbi un Valdi"solījos vairs šai teātrī kāju nespert...Roga malacis, Vaivaru ziepēs!
21.06.2011 11:11 Lo
IZCILI, IZCILI, IZCILI! Un Ābrams kāds jauks! Ļoti labi, malači visi un šķiet, ka šis sastāvs vislabākais! Paldies! :-)
25.04.2012 15:08 guna
Intereasnti kāds būs jaunais Skroderdienas silmačos sastāvs!
Vai tas pats kas agrāk?
16.06.2012 19:22 Nano
Nekad neesmu bijusi Skroderdienu Silmācos cienītāja (laikam jau Blaumaņa dēļ), tomēr es biju pārsteigta, cik baudāma šī Silmaču versija man šķita. Un pirmo reizi man patika Antonija, kas beidzot bija kļuvusi dzīva!
17.06.2012 09:34 Kristīne
Nu vakardienas izrādes Joske bija vienkārši izcils! Prieks skatīties!
17.06.2012 10:05 ieva
Vakar biju! un man tik ļoti patika! pirmo reizi man Antonija nelikās sausa un garlaicīga, beidzot varēju saprast, kāpēc viņa tiem vīriešiem arī varētu patikt! citi aktieri arī lieliski, Lūriņa - fantastiska! manuprāt, labākais un veiksmīgākais iestudējums, kādu Skroderdienām sanācis redzēt.
ebreju seniors un juniors (Liuzniks) bija lieliski amizanti, Rūdis un Kārlēns arī bija gana delverīgi, jo īpaši jāuzteic Jānis Vimba! kā Dūdars trāpījās Anže, kas arī nelika vilties. tiešām tiešām labi. vienīgi Ieviņu kaut kā citādāk gribējās. bet kopumā - vēl visu vakaru priecājos! un tie "mājas gariņi", pļavas kukaiņi un varžu koris - tik dabiski un iederīgi! izrādē bija pārdomāts par visādām mazām, bet, redz, ka nozīmīgām niansēm. ā, pareizi, scenogrāfija un mūzikas aranžējums arī noteikti jāpiemin kā ļoti izdevies. ļoti ļoti. uhh, esmu tik sapriecājusies, ka tik ļoti aizrakstījos!
ā, viens mīnusiņš - meitām vainadziņi bija mākslīgie :( bet nu to jau, protams, arī var saprast, ja 2 izrādes vienā dienā...
bet nu jā. liels paldies režisorei, aktieriem un visiem pārējiem izrādes veidotājiem!
17.06.2012 23:31 ir-ir
16.06. biju redzēju/ Paldies režisorei. paldies aktieriem, man ļoti ļoti patika!!!
19.06.2012 10:13 Inga
ļoti, ļoti, patika.Līdz šim mana favorīte bija 1985.g.izrāde ar A.Kairišu, Ģ.Jakovļevu.Bet nu sāku domāt, ka šī ir tik pat laba. Ļoti labi spēlēja D.Lūriņa, arī Āmanis. Skaistas, latviskas dekorācijas. Arī ar gariņiem interesants aspekts.
19.06.2012 15:23 Nellija
ļoti patika, ļoti interesanti izdomāts tas otrais stāvs, kas attēlo emocijas, vai domas vai arī komentē. Jā arī forši, ka lomām atbilstoši aktieri pēc vecami uzreiz ticamība. Manas simpātijas Zārai un Joskem, super, super!!!
25.06.2012 13:47 vesma
pozitīvi nošokēja jaunās Skroderdienas. Četras dienas un visi svētki starpā, bet iespaids nav zudis.
Ja nākam gad Antoniju iedos arī kādai citai, piemēram Marijai Bērziņai nospēlēt, tad noteikti iešu atkal. Lūriņa... laikam pārāk stipri Ugunsgrēka cietējas tēls pārklājies, un vēl daži sīkumi, traucēja.... Bet vienalga, vienalga ir ļoti, ļoti OK.
Beidzot ir tapis kas tāds, kas neliek novērties un klusu skumt pēc Dumpja Ābrama ... Ančevskis, kas iepriekšējā versijā likās... kā Dūdars bija feins... un tā varētu turpināt, bet īsāk PALDIES.
26.06.2012 14:13 Anda
Kopumā izrāde ar lieliem "kritumiem" (vismaz tā, ko redzēju). Sākums - izcils. Ar milzu tempu, ko līdz galam noturēt nevarēja.
Bebene mani apbēdināja :( Pie tam- pusi sava teksta norunāja ar muguru pret skatītājiem. Triju veceņu plūkšanās, ko gaida visi kā izrādes gandrīz kulmināciju, izčibēja, skumji.
Tā arī nesapratu, kāpēc brīnišķīgo Lisneru uztaisīja par tizlu, marasmatisku Ābramu? Kāpēc neizmantot Lisnera dabas dotos fiziskos dotumus, lai Ābrams beidzot arī iegūtu cilvēciskas vērtības? Jā, viņš ir un paliek paštaisns vecis, bet ne jau simtgadīgs nespējnieks :(
Paldies režisorei Rogai par brīnišķīgo mazo Toniju un visiem smalkumiem, kas saistījās ar bērna parādīšanos uz skatuves. Sevišķi mani aizkustināja Jāņu nakts aina uz lievenīša.
Lūriņa vienmēr ir bijusi super, super! nav vārdam vietas!
Elīna arī šoreiz dzīva un cilvēciska būtne, ne tā kā citos uzvedumos - auksta zivs, viņa tiešām ļoti pārdzīvoja šķiršanos no Alekša.
Nākamajiem Skroderdienu režisoriem tomēr derētu ņemt vērā, ka Skroderdienas ir jampadracis un dižu drāmu tur veidot nevajag.
04.07.2012 17:51 Bubuciic
Arī piebiedrojos pie tiem, kam izrāde ļoti gāja pie sirds. Esmu klasiskā cienītāja un skatuves noformējums lika apjaust tiešām klasiskas latviešu sētas klātbūtni un tās šarmu.
Antonija lieliska, tāpat kā pārējie. Izrāde pacilājoša un atmiņā paliekoša.
08.12.2012 13:51 Anita
Skatījos izrādi pagājušajā vasarā. Varu teikt vienu - Ditai Lūriņai tik tiešām IR talants. Viņas tēlojums bija tik baudāms - izcila aktrise. ;)
01.06.2013 11:18 lilita
Izrāde ļoti laba, jāskatās.Un, to daru , gandrīz katru gadu. Un, iestudējumus nesalīdzinu, visiem savs skaistums un vērtība. Gribēju teikt par 22.jūnija dārgajām biļetēm. NEPĒRCIET!!!!! Pasākums pēc izrādes notiek mazajā foajē, dažos kvadrātmeros,karsts, ventilācijas nav, viens otram kāpj uz kājām...ja ir mūzika, gribās padejot, kaut vienu danci. Kāpēc tad teātra muzikanti tik jauki spēlē? Ķeksītim?. Ja, teātra vadība vēlējās sniegt skatītājiem par to naudiņu, kaut 30, kaut 20 minūtes papildu svētku sajūtu, uzlikt to punktiņu uz i svētku sajūtai- tomēr, vajadzēja to organizēt nedaudz plašākā telpā un teātrī tādu pietiek. Var arī uz ielas, teātra priekšā..Alu skatītāji var paņemt arī iekštelpās..bet, tas nav noteicošais. Un, kāda reklāma Teātrim ! Protams, viss bija labi- 2012. g pēdējā izrādē,tuvojas Jāņi, bet palika sajūta , ka organizētājiem bija attieksme- nu, nekas, skatītāji izrādi mīlē, pat ļoti, arī es,protams, bet viņi ņems pretī , vienalga, kur to dod.... tāda sajūta,ka administrācija skatītājus novērtē par zemu.....bet, pasaulē viss iet pa riņķi..Jauku vasaru!
04.06.2013 18:33 teātris
Pirmkārt, biļetes uz 22.jūnija izrādi arī šogad ir jau izpirktas pirmās.Droši vien, ka tā tomēr ir īpašā teātra sezonas pēdējās izrādes atmosfēra, nevis tikai iespēja iedzert alu teātra foaje, kas gadu no gada pulcina tik daudz skatītāju taisni šajā datumā. Bet šogad ar prieku varam solīt, ka līgosvētku ielīgošana pēc ižrādes notiks arī jaukajā laukumiņā teātra priekšā, kas agrāk bija aizņems ar automašīnām.
17.06.2013 11:21 Pamela
PALDIES par 15.jūnija dienas izrādi! Lai dzīvo Skroderdienas!!! :)
17.06.2013 12:53
Paldies par radīto svētku sajūtu! Gāju uz izrādi ar lielām šaubām, tomēr vilšanās nesekoja. Ļoti patika Lisnera Ābrams, Burkovskas Tomuļu māte, Gaismiņas Pindacīša, Pušpures Ieviņa, Ančevska Dūdars. Ditas Lūriņas Antonija arī lieliska. Paldies.
18.06.2013 11:06
Paldies par izrādi! Zinot Freiberga un citu režisoru Skroderdienas, mazliet bija domas par to kā būs, vai patiks. Tomēr man patika. Pirmoreiz nesajutos kā teātrī, kaut arī teātris man ir mīļa vieta, sajutos tā, ka varētu pats lēkt uz skatuves un ieiet visās darbībās un lēkt līdzi dejotājiem.
Šis ir vēl viens variants Skroderdienām un veiksmīgs.
21.06.2013 19:15
Pirmo reizi redzēju šo Blaumaņa izrādi un esmu ļoti priecīga un pateicīga režisorei par tik jaukajām emocijām un veiksmīgi izvēlētiem aktieriem!
23.06.2013 01:19 U.
Paldies par izrādēm šajā sezonā, paldies par 22.jūnija Skroderdienām. Uz redzēšanos jaunajā sezonā!
30.11.2013 14:28 Zanda 10 gadi
Ļoti patika šī gada iestudējums! Mana vismīļākā izrāde, mani vismīļākie aktieri. Ko vēl vairāk var vēlēties?! Esmu ļoti priecīga ka varēju aizbraukt kaut gan dzīvoju 140 kilometrus no Rīgas. Urā! Urā! Urā!
28.04.2014 17:43 Anna
Kas spēlēs Antoniju šovasar?
29.04.2014 09:41 nacionālais teātris
Anna, Antonijas lomā būs Dita Lūriņa
29.05.2014 16:44 Teātra mīlis
Kuros datumos Skroderdienās Kārlēnu spēlēs Uldis Siliņš un Rūdi Jurģis Spulenieks? Gribu redzēt ar šo sastāvu.
29.05.2014 16:49 Teātra mīlis
Kuros datumos spēlēs šis sastāvs Kārlēns - Uldis Siliņš, Elīna - Līga Zeļģe, Pindacīša - Ilze Rudolfa, Ieviņa - Sanita Pušpure, Auce - Madara Saldovere, Tomuļu māte - Līga Liepiņa, Dūdars - Uldis Anže, Rūdis - Jurģis Spulenieks, Joske - Gundars Grasbergs?
02.06.2014 14:36 nacionālais teātris
Teātra mīli, diemžēl šobrīd vēl nav zināms, kurā datumā spēlēs Jūs interesējošais sastāvs.
05.06.2014 15:52 nacionālais teātris
Septembrī sezonu sākam ar "Mans nabaga tēvs" pirmizrādi 11. septembrī. Septembrī "Latgola.lv" nav paredzēta, lūdzu, sekojiet līdzi tālākajam repertuāram. Bet "Latgola.lv" nākamajā sezonā noteikti tiks rādīta.
17.06.2014 18:18 Daina
Vai uz 22.jūnija papildizrādi vēl var iegādāties kādu biļetīti?
18.06.2014 11:20 nacionālais teātris
Daina, ja pasteigsieties, biļetes vēl ir pieejamas.
20.06.2014 12:19 Liega
Paldies par šī gada Skroderdienām!
Aktieri šķiet lomas jūt ar katru gadu aizvien labāk, šogad īpašs prieks par Pindacīšu Ilzi Rudolfu, Antonijas lomā Dita Lūriņa aizvien ļoti burvīga. Arī Ināras Sluckas Bebene šogad izdevusies. Var just, ka aktieri jau saauguši ar lomām :) Jaunajiem - Kārlēnam Uldim Siliņam un Rūdim Jurģim Spuleniekam vēl mazliet jāiespēlējas un jāizjūt lomas, bet kopumā jauni pavērsieni viņu tēlojumā. Veiksmi! Mazliet vilos Auces lomas tēlotājā Madarā Saldoverē, jo vienmēr šī loma saistījusies ar maigumu un mieru, viņas tēlojumā tā ļoti, ļoti trūkst.
Liels paldies par Skroderdienām un sezonu kopumā!
Uz tikšanos nākamseszon!
21.06.2014 23:03 Ieva Muzikante
Milzīgs paldies!Labākās Skroderdienas!Skaists un monumentāls kopdarbs!Jūs visi bijāt lieliski!
25.06.2014 14:57 teātra mīlis 2
Lisners ir viens lielisks aktieris, viņa Ābrams tik dzīvs un patiess, ka prieks skatīties. Un izrāde ļoti patika, aktieri palikuši dzīvāki un saauguši ar lomām vairāk nekā pērn gad. Liels prieks!
26.06.2014 13:57 Ilze
Lieliska izrāde! Burvīga scenogrāfija. Arī Blaumaņa jājamzirdziņš par jūtām un prātu - Lūriņa, Zeļģe, Āmanis - pirmoreiz emocionāli nostrādāja. Īpašs prieks par Madaras Auci - šoreiz man pirtiņas skats nešķita lieks. Un izcili arī abi jaunie puiši Spulenieks un Siliņš, kas neatpalika no vecajiem labajiem - Šoriņa un Norenberga. Paldies visam kolektīvam, ka šo darbu neesat nolikuši malā!
09.06.2015 21:34 Santa
Vai lūdzu varētu uzzināt,kuros datumos spēlē Ančevskis!?
11.06.2015 10:48 nacionālais teātris
Santa, A. Ančevskis Dūdara lomā būs 17., 19., 20. plkst. 12.00, 21. plkst. 18.00 un 22. jūnijā.
16.06.2015 13:15 Zāra
Labdien! Būtu iespējams uzzināt, kurš aktieris 22. jūnijā tēlos Joski?
17.06.2015 07:29 Daiga

Viss ļoti patika, izņemot Lieni Sebri Ieviņas lomā. Meitene žiperīga, bet nav latviskais tips; izskatās pēc indiānietes.
Lai jums visiem laba vasara !
17.06.2015 10:09 nacionālais teātris
Zāra, 22. jūnijā Joskes lomā būs Gundars Grasbergs.
17.06.2015 11:22 Olga
A. Ančevskis Dūdara lomā būs 17., 18., 19. un 22. jūnijā.

20. un 21. jūnijā visās četrās izrādēs Dūdaru tēlos Uldis Anže.
17.06.2015 15:09 Ritma
Domāju, ka mani ar šo izrādi sen vairs nevar pārsteigt, bet pateicoties J.Spulenieka jaunskunga lieliskajam Rūdim visa izrāde iegūst svaigu un piesātinātu garšu! Milzīgs paldies par teicamo sniegumu!
17.06.2015 21:38 Emīls
Skatoties izrādi, man arī radās jautājums, kāpēc bija jāmaina Ieviņas lomas atveidotāja. Redzēju gan Madaru Saldoveri, gan Sanitu Pušpuri Ieviņas lomā, un man šķiet, ka vispiemērotākā Ieviņas lomai bija Sanita Pušpure. Ceru, ka nākošgad, ja izrāde vēl būs skatāma, Ieviņa atkal būs Pušpure. Bet kopumā izrāde ļoti patīk. Paldies par izrādi!
18.06.2015 11:57 Ivita
Uz kārtējo izrādi biju kopā ar meitu, smējāmies, it kā pirmo reizi skatoties.
LOTI patika RŪDIS un ĀBRAMS :) Paldies.
18.06.2015 17:40 татьяна
обожаю этот спектакль,смотрела в Русской драме и думаю стоит пойти еще раз в национальный театр
20.06.2015 00:08 Mārcis
Paldies visiem par lielisku smieklu devu! Izcelt vēlētos Kārlēnu (Uldi Siliņu) un Ābramu (Juri Lisneru)... Bet vislielākais paldies Jurģim Spuleniekam!!! Ne par velti viņš te slavēts - tāds Rūdis, ka maz neliekas... Tā tik turēt!
20.06.2015 12:14 Mairita
Šogad tiešām esat labi pastrādājuši, atsvaidzinot izrādi - bija negaidīti daudz labu jaunumu un pārsteigumu, salīdzinot ar pagājušo gadu! Paldies visiem un īpašs paldies orķestra bedres kompānijai par izrādi pirmajās rindās sēdošajiem. Cerams, ka ar Jura Hirša ģitāru viss kārtībā!
P.S. Vai nākamajā sezonā nav plānots jauns iestudējums?
20.06.2015 12:57 Daiga
Šogad izrādi nokavēju, nav biļešu... Varbūt kādreiz nākotnē varētu Mežaparka Zaļajā teātrī vai pat Lielajā estrādē vienu izrādi sarīkot, brīvā dabā? Atsvērtu trīs izrādes telpās! :) Tomēr Nacionālā teātra nacionāla mēroga izrāde! Mēs ļoti priecātos!
21.06.2015 15:56 Inga
20.06.2015.noskatījos tik sen neredzētu izrādi..
Paldies, par jauko izrādi!Īsta svētku noskaņa!Aktieru emocionālais sniegums tik patiess!Pārdomāta katra nianse dekorācijas,tērpi,....
22.06.2015 21:39 Ieva
Liels paldies par brīnišķīgo izrādi! Arī mana gandrīz 12 gadus vecā meita bija sajūsmā. Pateicoties veiksmīgajai režijai un fantastiskajai aktieru spēlei, izrāde uzrunā gan jauno, gan vidējo, gan vecāko paaudzi. Man pašai negaidīts bija Ditas Lūriņas Antonijas tēls. Izcili. Paldies režisorei, aktieriem un pārējiem, kas ieguldīja darbu šīs izrādes tapšanā.
22.06.2015 23:27 Sanita
Nepatika. Vulgāri, zemjostas joki, dzeršana. Likās, ka Blaumanis tomēr sakropļots. Aktieri runā ļoti klusu un nesaprotami, pusi izrādes jānopūlas saprast tekstu (izņemot Amani). Apkārt klīstošie "āksti" likās lieki, it kā teātrī nebūtu ar ko nodarboties, visi ielikti Silmačos. Patika galveno aktieru izvēle un galvenie aktieri savos tēlos bija lieliski (Lūriņa, Āmanis un Anže).
Publika bija sajūsmā, tātad - kāda publika, tādas izrades.
23.06.2015 21:02 tulpe13
Izrāde, kā vienmēr, laba, bet atmosfēru sabojāja Kārlēna, Rūda, Ieviņas atveidotāji U.Siliņš, J.Spulenieks, L.Sebre, neprofesionāli, māksloti, nav izjutuši un "iegājuši"savās lomās.Šajā izrādē jāpārdomā izvēlēto aktieru atbilstība lomai.
Būtiski pietrūkst iepriekšējie, profesionālie, brīnišķīgie prieka radītāji A.Krūzkops, īpaši J.Vimba, S.Pušpure.
Novēlu visiem aktieriem labi atpūsties!
24.06.2015 15:43 INCE
Paldies par jauko Pirmsjāņu izrādi! Nākošgad gribu noteikti aizvest mazbērnus! Tikai nezinu. kad jāsāk pirkt biļetes uz šīm izrādēm 2016, gadā! Šogad bija palikušas dažas biļetes uz plkst. 12 20.06 nolēmu aiziet !

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.