Izrādes » Lielā zāle » Sudraba slidas
lielā zāle Bookmark and Share

Lomās

Autore: Marija BĒRZIŅA
Hanss: Ainārs ANČEVSKIS
Grētele: Sanita PUŠPURE
Māte: Indra BURKOVSKA vai Ilze RUDOLFA
Tēvs: Ivars PUGA
Doktors Bukmans: Voldemārs ŠORIŅŠ vai Egils MELBĀRDIS
Hilda: Zane AĻĻĒNA
Annija: Zane DOMBROVSKA
Rihija: Marija LINARTE
Katrinka: Evija SKULTE
Fanija: Liene SEBRE
Pīters: Kaspars DUMBURS
Karls: Jurģis SPULENIEKS vai Juris JOPE
Jakobs: Artis DROZDOVS
Ludviks: Romāns BARGAIS
Bens: Kaspars ANIŅŠ
Voosts: Kristians KAREĻINS
Asistents, saucējs: Uldis NORENBERGS

Tuvākās izrādes

visas izrādes
Repertuārā nav izrāžu
Muzikāla izrāde visai ģimenei 2 daļās

Sudraba slidas

Mērija Meipsa-Dodža
Režisors: Edmunds FREIBERGS
Komponists: Raimonds PAULS
Dziesmu tekstu autors: Jānis ELSBERGS
Scenogrāfs: Mārtiņš VILKĀRSIS
Kostīmu māksliniece: Anna HEINRIHSONE
Horeogrāfs: Alberts KIVLENIEKS
Gaismu mākslinieks: Igors KAPUSTINS
Producente: Ilona MATVEJEVA
Pirmizrāde: 8.12.2011 Izrādes ilgums: 2h 30min

Viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu.

Apbalvojums

2011./2012. gada sezonas "Spēlmaņu nakts"  Gada kostīmu māksliniece Anna Heinrihsone

Tuvojas slidošanas sacensības, visiem bērniem ir slidas, izņemot Grēteli un Hansu. Bet, izrādās, dzīve bagātos bērnus nebūt nav padarījusi skopus un ļaunus, viņu sirdis nepieņem to, kas viņiem šķiet netaisns – cilvēku šķirošanu pēc viņu maka biezuma, un notiek brīnumi...

Izrāde vecākiem, kas vēlas saviem bērniem uzdāvināt ticību brīnumam un pārliecību, ka laba sirds ļauj pārvarēt visus šķēršļus par spīti tam, cik daudz naudas tev makā. Un, protams, bērniem.

Ģimenes biļete  - 30% atlaide, pērkot biļetes uz izrādēm „Sarkangalvīte un vilks”, „Sudraba slidas” Biļešu paradīzes kasēs.
* (2 pieaugušie + 2 vai vairāki bērni vai 1 pieaugušais + 3 vai vairāki bērni)
Pirkt biļeti
  • video
  • foto
  • raksti
  • atsauksmes

Henrieta Verhoustinska.Siļķe un ievārījums. KD 16.12.2011.

31.10.2011 12:01 Gikka
Viena no manām mīļākajām bērnības grāmatām! obligāti vedīšu savus bērnus!
10.11.2011 12:27 Rūta
tā būs mana Ziemassvētku dāvana maniem 5 mazbērniem - Mārtiņam(15), Reinim(15), Matīsam(13), Madarai(11), Kārlim(10)!!!! Manaā grāmatplauktā atrodas manas bērnības mīļākā grāmata joprojām. Paldies!!!!
08.12.2011 09:54 sanda
Redzēju skaistu izrādi. Aizkustinoši, sirsnīgi, priecīgi un sentimentāli.Paldies par svētku sajūtu jau mēneša sākumā.Jauka atmosfēra, tērpi, mūzika, nesamāksloti, ne-teatrāli (labākajā nozīmē) dziedājumi,jaunas aktieru sejas, kas pat ir veiksme, jo viņi tiešām dauzās kā bērnības grāmatas tēli Holandē-slido,dejo, dzied, "apceļas" ar dažādiem raksturiņiem.Ļoti patika I.Aniņas Anija- gan dziedoši, gan tēlā.To pašu varam teikt par J.Jopi.Meitenīgi tēlam atbilstoša bija S.Pušpure.Pieredzējušie M.Bērziņa un A.Ančevskis- sirsnīgi.Paldies visai teātra komandai par šo jaunuzvedumu!Iesim atkārtoti, lai sajustu to gaišumu atkal!
09.12.2011 19:37 Emīls
Ļoti interesanta biju ar savu klasi redzēju pat Valdi Zatleru vina sievu un dēlu
Iesaku ari citiem noskatities izradi
11.12.2011 22:35 AISMA
Paldies par gaišumu, ar kuru aizgājām pēc izrādes! Lieliska scenogrāfija.Jauno aktieru ,,komanda" patiesi un jauki, gribētos uzteikt J.Jopu,K.Dumburu, bet itsevišķi I.Aniņu ! Malači!
Lai Jums Jauki svētki!
11.12.2011 23:52 ineta
3gadniecei gan par nopietnu, gan par garu (2,30h)
13.12.2011 12:25 Anna
man arī šī grāmata ir viena no bērnības mīļākajām. Izrāde ļoti mīļa, jauka, silta, ģimeniska. Paldies par saviļņojumu, kuru izjutu izrādes beigās, piedziedot aktieriem Klusa nakts... Noteikti patiks bērniem-sapņotājiem un dvēseliskajiem. Bet trīsgadniekam gan būs par nopietnu un garu.
17.12.2011 17:26 Elīna
Ļoti,ļoti jauka, sirsnīga un mīļa izrāde!Tik aizkustinoša aktieru spēle, ka skatītājs var iejusties un pārdzīvot līdzi notiekošajam uz skatuves , līdz pat asarām.
Tik audzinoša, rosinoša - labais atdarās ar labo-, ģimenes siltums un savstarpēja mīlestība. Mīļie vecāki, skolotāji - vediet bērnus uz izrādi, lai izjūt tās vērtības, kas mūsdienās lielai daļai ļoti,ļoti pietrūkst! SKAISTI, PALDIES!
18.12.2011 15:24 Ir
īsts Ziemassvētku gabals, lieliski tiek dota iespēja sevi parādīt arī jaunajiem aktieriem, kuri godam to izmanto!
Super izrāde!
18.12.2011 20:52 Linda
Ļoti sirsnīga izrāde, liek aizdomāties par dzīvē svarīgāko - savu ģimeni. Un ļauj noticēt brīnumam, labajam. Izrāde ir diezgan gara un vairāk derēs skolniekiem, lai gan mana piecgadīgā meita skatījās ar lielu interesi, bet mazākie bērni gan varētu būt par nopietnu un garu.
20.12.2011 08:38 Baiba
Paldies visiem aktieriem un režisoram par jauko izrādi, kas šogad uzbūra Ziemassvētku sajūtu! Brīnišķīgi tērpi - koši, dzīvespiecīgi, māksliniece Anna Heinreihsone 100% uzminējusi stāsta būtību.Patika arī mūzika un scenogrāfija.
Tik ļoti sagribējās paslidot, tā ilgi, laiku neskaitot, kamēr degungals paliek sarkans!
21.12.2011 09:54 Ance
Burvīga, sirsnīga un jauka izrāde. Izrāde nemaz nelikās gara, laiks paskrēja nemanot. Apbrīnoju aktierus, kuri teju visu izrādi bija uz slidām. Tērpi arī fantastiski- krāsaini. Īsta pasaka, spēja uzburt ziemas sajūtu un skatoties izrādi tik ļoti sagribējās īstu ziemu un slidot! PALDIES!
21.12.2011 11:28 saule
beidzot nepārspīlēta un nesamocīta izrāde bērniem - jauniešiem. Bez mēģinājumiem "piemēroties mūsdienu jauniešu interesēm". Stāsts par vērtībām. Fantastiska aktieru spēle - jo īpaši Sanita Pušpure Grēteles lomā - pilnībā rada realitātes sajūtu. 13 - gadniece novērtēja kā ļoti labu izrādi (pretstatā briesmīgajai Maks un Morics izrādei). Paldies!!
07.01.2012 19:58 Sanita
Jauka izrāde un jauka mūzika. Šodien (sestdien) biju viena - tā teikt - izlūkos, bet nākošajā sestdienā došos kopā ar ģimeni. Tā kā maniem bērniem ir 9 un 13 gadi, tad viņiem šī izrāde būs tieši piemērota. Pirmskolas vecuma bērniem, manuprāt, tā tomēr būs par sarežģītu.
Dziesmu tekstus var ļoti labi saprast. Raimonds Pauls kā vienmēr radījis vienkāršu un klausāmu mūziku. Daudzās dziesmās frāzes atkārtojas vairākārtīgi. Pieķēru, ka klusībā mēģināju tās dungot pat līdzi.
Priecē jaunie aktieri. Dažus redzēju pirmo reizi. Un tā slidošana tik īsta. Sajūta, ka patiešām atrodos ārā pie slidotavas. Kad notika slidošanas sacensības, turēju īkšķus, lai aktieri, ātri slidojot, nekur neaizķertos un nepakluptu.

Paldies par sirsnīgo izrādi izrādi! Ar patiesu prieku to nākošnedēļ noskatīšos vēlreiz.
09.01.2012 12:13 Mētra
Mums ar draugu ļoti patika. Ejot uz izrādi, gaidījām kaut ko gaišu un dvēselisku, un to arī sagaidījām. Brīnišķīga aktierspēle - dabiska un nesamocīta.
14.01.2012 00:08 Inga
Paldies par vienkāršo un brīnišķigo izrādi, kurā tiek rādīta patiesa cilvēcība, neizmērojama labestība un Dieva klātbūtne, kā arī ģimene, kā vērtība. It kā ļoti bērnišķīga izrāde, bet ļoti uzrunājoša jebkura vecumā. Paldies katram, kurš ieguldījis darbu izrādes tapšanā.
15.01.2012 17:21 Dace
"Sudraba slidas" - viena no mīļākajām bērnības grāmatām,jauki izrādes veidotāji - nevarētu būt slikti!
Un,tā arī bija - brīnišķīga savā vienkāršībā,mīļa,jauka izrāde!
Paldies!
11.02.2012 17:34 Sanita
Paldies par skaisto,sirsnīgo izrādi!Patika gan man,gan maniem bērniem (4 gadi un 10 gadi).Izrāde,kurā var sajust patiesās dzīves vērtības-Dievs,ģimene,mīlestība,labestība...Liels PALDIES!12.02.2012 20:23 Ilze
Paldies par tik ļooti jauko izrādi!!! Brīžiem man pat aizkustinājuma asaras ripoja pāri vaigiem - jūtot līdzi stāsta varoņiem. Un arī manam 15 gadīgajam dēlam izrāde ļoti patika!
13.02.2012 13:16 Daiga
Ļoti jauka un mīļa izrāde. Grāmatu neesmu lasījusi, bet noteikti tuvākajā laikā izlasīšu.Manam 5.gadīgajam dēlam arī patika.
26.02.2012 15:01 Kristīne
Ļoti jauka izrāde! Paldies režisoram, kostīmu māksliniecei par jaukajiem tērpiem, paldies MAESTRO par jauko mūziku, paldies aktieriem par spēli, it īpaši patika Sanitas Pušpures atveidotā Grētele - tik dabiska spēle. PALDIES!!!
27.02.2012 09:02 Ilva
Ļoti jauka izrāde! Tikai viens ieteikums, lūdzu novietojiet ragavas kaut kur zāles malā. Mazajiem un jāsaka, ka arī lielajiem skatītājiem pirmajās rindās jau tā ir grūti redzēt, kas notiek mājiņā un tad vēl ragavas priekšā...
Gaidām decembri, lai var doties skatīties atkal!
27.02.2012 15:03 Guna
Atkal pabiju Holandē! Klātienē biju 2011. gada pavasarī. Tagad redzēju šo brīnišķīgo zemi un jaukos cilvēkus ziemā.
Sirsnīgās attiecības, aktieru tēlojums aizkustināja līdz asarām.
Nākamdag noteikti aizvedīšu savu piecgadīgo mazdēlu.
Paldies!
27.02.2012 16:12 Asja
Gribētu uzteikt režisora veikumu. Izrāde noritēja kā pa vienu diedziņu, tā bija tik organiska, ka vispār varēja aizmirst, ka uz skatuves kaut kas tiek "inscenēts". Gribot negribot jāatceras Emīlu un Berlīnes zēnus un jāsecina, ka Freibergam vienkārši iet no rokas šādas izrādes..
28.02.2012 11:52 Maira
Paldies! Izrāde ļoti patika! Apbrīnoju aktierus uz slidām- tas noteikti nav viegli.Noskatoties izrādi radās vēlme pārlasīt grāmatu. Paldies, aktieriem , režisoram, mūzikas autoram un arī noformājuma autoram!
17.12.2012 10:50 Vaira
Izrāde jauka, bet būtu patikusi vēl labāk, ja varētu redzēt ne tikai pusi skatuves, bet visu. Jau pavasarī pirku 2 biļetes par Ls 10 katru 1.rindā, lai mazmeitiņai būtu laba redzamība, bet rezultātā redzamība bija ļoti slikta gan paaugstinātās skatuves dēļ, gan melnās kastes dēļ, kura vēl vairāk nosedza redzamību. No teātra puses būtu solīdi, ja vietas, kur ir tik slikta redzamība, pārdotu par lētākām cenām, lai vismaz saprastu, ar ko rēķināties. Arī bērniem paredzētie paliktnīši bija beigušies, tā ka es mazmeitiņu turēju klēpī, lai viņa vismaz kaut ko varētu redzēt skatuves tālākajā plānā. Rezultātā tiešam biju apbēdināta un vīlusies, lai gan izrāde bija laba.
17.12.2012 11:15
Paldies aktieriem par jauko izrādi.Bērni var redzēt,kas ir līdzjūtība,palīdzība,mīlestība pret vecākiem.Vis tas labākais izrādē un var sajust ka režisors Ed.Freibergs.Paldies par jauko Ziemsvētku noskaņu.
18.12.2012 01:26 Sigita
Fantastiska izrāde..paldies aktieriem un visiem kas pie šī skaistā muzikālā uzveduma strādājuši.. emocionāli, jautri, mīļi, bērnišķīgi un sirsnīgi izveidota izrāde..iesaku!
18.12.2012 23:57 Ra
Paldies par gaišumu, mīlestību un bērnības garšu!
19.12.2012 10:03 Iveta
Bijām uz šo izrādi vakar otro reizi, jo pēc pagājušā gada meita gribēja redzēt vēlreiz.
Vairai - > pirmajā rindā Lielajā zālē taču nekad nav bijusi izcila redzamība, jo visu laiku jāskatās uz augšu, vismaz man tā liekas, ka sēžot tru jāskatās uz aktieru kājām nevis seju, tāpēc parasti pērku sev un bērniem biļetes 1.balkona 1.rindā. Manuprāt, labākās vietas Nacionālajā teātrī, jo viss ir pārredzams, neviens nesēž priekšā.
06.01.2013 15:23 Ieva
Man ļoti patika izrāde, mana 6 meita pēc izrādes pajautāja, kad mēs iesim vēlreiz uz šo iestudējumu. Apkārt ir daudz negāciju, ir tik jauki, ka šī izrāde atklāj patiesas vērtības, lai cilvēkam ir uz ko tiekties, lai var noticēt sapnim arī savā dzīvē. Svarīgi, ka latviešu teātrī "sāk mirdzēt" jauka latviešu valoda Jāņa Elsberga vadībā (arī liepājnieku izrādē "Pūt, vējiņi"), skan ātri ielāgojamā, brīnišķīgā Raimonda Paula mūzika, acis priecē A. Heinrihsones pārdomātie, atbilstošie tērpi. Jauno aktieru enerģija un slidotava- uztur spriedzi, ātrumu, patiesu dzīvesprieku. Paldies Edmumdan Freibergam par brīnuma uzburšanu!!!!!
07.01.2013 12:54 Linda
Vislielākais paldies par jauko vakaru!!! Perfekta izrāde, aktierspēle un noskaņa kopumā. Meita (7 gadi) arī bija sajūsmā un no sākuma līdz beigām skatījās izrādi muti paplētusi...:)
Katrai ģimenei iesaku apmeklēt šo izrādi!!!
22.12.2013 21:53 Ieva
Ļoti, ļoti, ļoti patika,mēs ar dēliņu labprāt gribētu vēlreiz noskatīties šo izrādi!!!! Paldies visai teātra komandai par šo skaisto sniegumu, svētku sajūtu, prieku un labās emocijas.
04.01.2014 23:31 Sandra
Ļoti jauka un sirsnīga izrāde. Bijām ar dēliņu 7-gadnieku jau otro reizi. Pagājušajā gadā bērnam izrāde tik ļoti patika, ka šogad gribēja nākt uz šo izrādi atkal. Izrāde tiešām ļoti pamācoša, rosina uz cilvēcību un sapratni, kas mūsdienās tik reti sastopama, reizēm pat asaras neviļus riešas acīs.
05.01.2014 00:01 Arnis
Šodien noskatījos izrādi no otrā balkona priekšpēdējās rindas. Ļoti labi visu var redzēt un dzirdēt. Brīnišķīgs iestudējums un debešķīgi aktieri. Sākumā izbrīns bija par slidojošajiem personāžiem, nebiju to gaidījis. Trīsgadīgiem bērniem bija pagrūti nosēdēt. Paldies, par jauko izrādi!
24.01.2014 11:26 Līga Šaule
Esmu gandrīz 40-gadniece, un mani grūti ar kaut ko pārsteigt.Bet šī izrāde deva tik daudz pozitīvu emociju, ka joprojām, mēnesi pēc izrādes, vēl dzīvoju pēcgaršā. Paula mūziku atšifrēju ātri, bet visu 1.cēlienu lauzīju galvu, kas ir režisors. Labi, ka mums vēl ir tādas klasiskas vērtības kā Pauls un Freibergs, kuri, kopā ar scenogrāfu un kostīmu mākslinieku, spēj radīt patiesas vērtības.Bērnam, arī mūsdienu, ir vajadzīgs skaistums, brīnums, ko reti varam kur atrast. Viss ir pārmodernizēts, "uzlabots", manā skatījumā - sačakarēts. Nevaru vairs aizvest savus bērnus uz operas skursteņslauķi, kas bija manas bērnības piedzīvojums, jo atliek tikai paskatīties bildes, kad to jau vairs negribas darīt. Kāpēc Sarkangalvītes vilkam ir drāšu režģis uz galvas? Un tā varētu turpināt....Lai Hermanis mums, pieaugušajiem, rada oriģinālu, šokējošu utt mākslu.Bērniem līdz tam ir jāizaug.PALDIES, FREIBERGA KUNGS, PAR IZCILU MĀKSLAS DARBU!PALDIES, PAULA KUNGS, mēs ik pārdiens klausāmies disku ar "gadījums ir ļoti interesants" un pārējām dziesmām, kas ļoti iet pie sirds gan 7-gadīgai jaunkundzei, gan 11-gadīgam tīnim, gan viņu mammai.
15.11.2014 17:56 Ilvija
Jāsaka,ka ļoti jauka izrāde-pasaka..bijām iepr.gadā,šogad atkal iesim..:) iesaku ģimenēm ar bērniem!
13.12.2014 23:16 Ilva
Paldies par lielisko izrādi šovakar! Īpašs paldies Karla lomas atveidotājam - Jurim Jopem. Lieliska balss un teicama aktierspēle.
21.12.2014 12:06 Teātra mīlis
Labdien!
Vai tā ir taisnība, ka šosezon pēdējo reizi rādāt šo izrādi, un vai šo izrādi ir ierakstījusi televīzija?
Un vai nav paredzēts ierakstīt disku ar šīs izrādes mūziku? Būtu ļoti jauki, ja tiktu izdots šāds disks.
04.01.2015 15:43 Anda
PALDIES!Īsta svētku sajūta noskatoties šo izrādi ,patiesas vērtības,brīnišķīgi tērpi,aktieri uz slidām,mūzika...Noteikti izlasīšu grāmatu.Biju kopā ar savu 13-gadīgo meitu un abas guvām pozitīvas emocijas. Lai veiksmīgs Jaunais gads!!!
05.01.2015 12:55 skatītāja
Izrāde tiešām ir ļoti jauka! Teātra mīlis raksta par disku. Disku jau varēja nopirkt pirmajā gadā, ko mēs arī izdarījām. Katru gadu ar bērniem ejam uz izrādi, arī Ziemassvētkos klausāmies disku, bet man šķiet, ka teātrim radusies kļūda izpildītājos. Katru gadu izrādē dziesmu dzied Grētele, jeb Sanita Pušpure, bet diskā rakstīts, ka izpildītāja ir Aniņa Ieva.
05.01.2015 23:38 Vārds
Lai Vasarā Skroderdienas, bet ziemā - Sudraba slidas!!! Tā turpināt!
"Sudraba slidas" ir ļoti jauka izrāde!
20.01.2015 23:02
Vai tiešām nebūtu svarīgi izdot albumu ar visām šīs izrādes dziesmām? Kamēr izrāde dzīvos dziesmas atcerēsies, bet vēlāk, varbūt tās ik pa laikam izvilks ārā, kaut kur nodziedās. Vēsture ir pierādījusi, ka teātra dziesmas, kas izdotas albumos atceras. Tāpēc albumam jābūt!
12.06.2015 16:02
Teātrim vajadzētu rosināt ierakstīt šīs izrādes dziesmu mūzikas albumu. Varētu šo CD izdot uz Ziemassvētkiem, tā būtu ļoti jauka dāvana. Un, otrkārt, būtu ļoti žēl, ka dziesmas paliktu tikai izrādes ietvaros, ar albuma palīdzību tās izietu plašākā publikā.
22.11.2015 15:15
Cik maksā "Sudraba slidu" dziesmu disks? Būtu pateicīgs par atbildi.
12.12.2015 15:01
Paldies par fantastisko izrādi! Tik ļoti pietrūkst šāda veida izrādes teātru repertuāros. Kaut kas tīrs, skaits un brīnumains. Paldies!
14.12.2015 11:51 Kristīne
Stāsts par Ziemassvētku brīnumu - patika gan lieliem, gan maziem!
20.12.2015 18:33 dzintra
Paldies! Patiešām jauka, sirsnīga izrāde.Brīnišķīgs iestudējums.
21.12.2015 09:26 Zane
Paldies par superjauko izrādi...tiešām sirsnīga :)

Bet ir viens trūkums, ļoti (pārāk) augstu pacelta skatuve...sēžot pirmajās rindās bērni nevar vispār redzēt, kas notiek uz skatuves :( pat mums pieaugušajiem bija apgrūtinoši ..padomājiet par to, kā nekā tā ir bērnu izrāde..
19.12.2016 09:37 Ainars Milašs (no Twitter)
"Sudraba slidas" @teatris skaists stāsts kas uzbur Ziemassvētku sajūtu. Ja tādas vēl nav, aizej.
19.12.2016 09:37 Miks Lisovskis (no Twitter)
@teatris iesaku izrādi sudraba slidas. Intrasanta un jautra izrāde paldies Latvijas nacionālajam teatrim
19.12.2016 09:38 Linda Vežuka (no Twitter)
Paldies @teatris par Ziemassvētku burvības sajūtu tuvumu arī tad, ja daba to nerada. "Sudraba slidas" šo sajūtu uzbur lieliski!
02.01.2017 15:15 Zanda
Redzēju pa tv, jo, diemžēl, pagājšgad nesanāca būt klātienē. Ļoti patika! Vēlos uzteikt Kasparu Dumburu un Kristianu Kareļinu, noticēju līdz galam! Mīļš paldies visai komandai! Izrādes noskatīšanās pa TV radīja vēl lielāku vēlmi pieredzēt visu to klātienē! PALDIES!

Pievienot atsauksmi

Paldies, jūsu sūtījums tiks publicēts tuvākajā laikā!
* Ja sūtījuma saturs neatbilst vispārpieņemtām ētikas normām, teātris ir tiesīgs to nepublicēt.